Mám štěstí. Černá – šedá – bílá. Mé oblíbené barvy, barvy, které považuji zcela jednoznačně za základní stavební kámen každého funkčního šatníku, mám já v tom svém v dostatečné míře. Ne mraky, ne kvanta nebo jinak v nadbytku. Zkrátka tak akorát, aby to bylo ještě přehledné. Jsou to takové barvy nebarvy. Mnozí mají k těmto barvám výhrady. Šedá – nuda, černá – smutná, bílá – nepraktická. Pro jiného, včetně mne, nejlepší trikolora.

Mám-li ve své šatní skříni nějaké oblečení, ale i kabelky a boty, opravdu dlouho, jsou to věci v neutrálních barvách. Ještě k těmto třem zmíněným přikládám béžovou. Ale zůstanu teď u těch původních třech barev. Nemám je dlouho ve skříni proto, že by se snad pomaleji opotřebovávaly, ale nikdy se mi u nich nestane, a Vám také ne, budete-li nějaké to oblečení v černé, bílé a šedé mít, že bych jim dala sbohem proto, že se mi okoukaly. Nebo že to byla trendová barva předminulé sezóny a já podlehla trendu nebo už si jen zkrátka musím udělat místo ve skříni. Mám vyzkoušeno, že když třídím a zbavuji se věcí, nejméně často se zbavuji právě těchto barev. Mnohem častěji mě omrzí výrazné barvy nebo vzory. Černá, šedá a bílá tak klidně obhájí své místo i nadále. Zkrátím to. Platí zde základní pravidlo, že neutrální barvy se hodí ke všemu. Je dobré je mít a k nim obměňovat pak všechny další barvy. Ty jsou často trendové a může se stát, že se nám po sezóně okoukají nebo zkrátka přijde nová sezóna a s ní nové barevné trendy a prostě žádná skříň není nafukovací.

Dalším pozitivem u šedé, černé a bílé je, že splní dobře svou roli jak v kolonce “casual” nebo-li neformální outfit tak i v případě, kdy je požadován formální outfit. Jen si to představte. Přes den šedá, černá a bílá třeba v kombinaci jak jsem ji dnes nafotila a večer například šedé nebo černé společenské šaty, pánové černý/šedý oblek, bílá košile, černé doplňky v podobě bot, pásku, kabelky. Přes den v těchto barvách vždy splníte chtěnou ležérnost a večer zase vyžadovanou elegantnost a dress code pro většinu večerních společenských událostí.

Úplně nejvíc geniální je, a já osobně to tak dělávám, a právě tyto barvy jsou k tomu ideální, že když mám na večer naplánovanou takovou společenskou událost, která vyžaduje patřičný dress code a já vím, že nebude značka ideál být v takovém outfitu celý den nebo že budu mít na převlečení jen málo času, vezmu si základ večerního outfitu již ráno na sebe a večer jen vyměním tenisky za podpatky, velkou kabelu za psaníčko. Vhodný pro ženy je v tomto případě overal, šaty nebo kalhoty s košilí a sakem, záleží na konkrétní události. K těmto outfitům se dobře hodí jak sportovní/denní tak elegantní/večerní doplňky, tím myslím boty, pásky, kabelky.

Pokud tedy budete večer vyrážet za kulturou a chtít ušetřit trochu toho času, je tohle můj malý tip pro Vás.

Přeji hezké dny a hodně kulturních akcí všem!

Jana_IFS