V létě se na ně těším, na podzim a v zimě si je maximálně užívám. Víte o čem mluvím? Jasně! O kabátech! Tolik krásná věc, tolik možností výběru barvy, tolik střihů a délek…Nosí se už 5 tisíc let, nosí je ženy, nosí je muži. Stačí si vybrat. 

Což je tedy trochu problém, alespoň pro mně ano. Myslím pokud jde o to vybrat si jeden jediný. Konečně mám pocit, že se nošení kabátů rozjelo ve velkém a že alespoň trochu výrazněji vytlačují bundy z města. Jsem totiž taková malá bojovnice za nenošení outdoorových či přímo lyžařských bund ve městě. Teď už jsem spokojená s tím, kolik obchodů a kolekcí v nich nabízí nepřeberné množství kabátů. K mání jsou jak ty nikdy neumírající černé, šedé a béžové tak ale i ty se vzory, které jsou nyní trendem sezóny, či výrazně barevné bez vzoru.

Pokud tedy máte trochu odvahy nosit kostkované – vzor tartan – nebo třeba ty se zvířecími vzory, je to velmi snadné. O černém, šedém či béžovém ani nemluvím.

Z pohledu historie módy je kabát řazen mezi oděvy elegantní, které se oblékají jako vršek pro významné společenské události. Ale to dnes dávno neplatí a tak si kabát krásně rozumí i ( ne jen) s teniskami místo lodiček, s batohy či, chcete-li, ledvinkami místo kabelek. Vypadá prostě úžasně, elegantně i moderně vždy a ke všemu. Když to shrnu: Kabátů je na trhu bohatě, jsou v různých cenových relacích v závislosti na kvalitě ( vlněné nebo s příměsí vlny) a všem! tak sluší. Tak proč stále tolik lidí nosí lyžařskou bundu ve městě a k ní kabelku?

Rozumějte mi dobře. Nemám nic proti lyžařským či outdoorovým bundám, ale ty patří na hory a do přírody, kabáty do města.

Pokud jsem někoho teď posunula k myšlence, že si jeden kabát do šatníku pořídí, doporučila bych určitě černý nebo šedý. Vyzkoušejte oba a uvidíte, zda Vás černý až příliš nezesmutní v obličeji. V takovém případě bude lepší volba neutrální šedá.

Máte-li někdo nějaký oblíbený kabát, ať už starou “srdcovku” nebo nový klasický či poslední výstřelek módy, můžete se mnou sdílet jeho foto, budu ráda. Obzvláště by mně zajímalo – máte někdo kabát se vzorek kohoutí stopy? Já totiž ne.

Přeji hezký kabátový čas všem!

Jana_IFS