Nemusíte být hned rovnou hipík a přesto se Vám mohou líbit rozevláté šaty, vlasy spletené do copu, třásně, čelenky a zvonáče. A nebo prostě jen můžete milovat pohodlné, volné šaty a tuniky a místo uzavřených bot páskové sandály. To je Bohemian style, tzv. BOHO styl.

Samozřejmě je BOHO styl nositelný celoročně, ovšem k jaru a létu patří tak nějak nejvíce. A to proto, že i když na podzim nepreferujete zvonové džíny, pletený svetr a vyšívanou vestičku tak se mi chce skoro až se s Vámi, milé ženy, vsadit, že šaty v maxi délce, romantického vzoru a empírového střihu ( to je ten kdy jsou šaty v místě pod prsy přestřihnuté a pak volně spuštěné až třeba na zem) máte každá. A že jestli je máte tak Vám nikdy nechybí v kufru zabaleném na letní dovolenou.

BOHO styl je velmi pohodlný, to určitě, ale i, alespoň pro mne ano, velice variabilní. Buď to můžete napálit naplno i s kytkami ve vlasech a nebo kloboukem a nebo se jen BOHO stylu dotknout v podobě jak jsem to udělala já při tomto focení. Je to takový BOHO styl pro minimalistky. Mám třásně na kabelce, ale není to indiánské, mám náramky, ale není to gypsy a mám koně, a není to country. A tohle všechno – Indian, Gypsy, Country, Hippie – je BOHO. Taková městská verze toho všeho.

Nejtypičtějším vzorem na šatech by byly romantické květiny nebo aztécké vzory. Já nafotila šaty s efektem ombré. (mimochodem – o ombré efektu jsem psala asi před rokem, kdy se objevil jako jeden z trendů sezóny v kolekci Diora)

A proč zrovna tyto? Pro focení BOHO stylu? Proč ne květované? Protože jsem chtěla být za romantičku, ale květinový print na šatech už je na mě moc. A to je na tomto stylu to skvělé! Hrát si s tou intenzitou v BOHO stylu.

A pokud některá plánujete svatbu právě na jaro, léto a nebo podzim zimu v teplých krajích, BOHO šaty pro nevěstu jsou stále hóódně oblíbené. Jen pozor na celkové ladění. Ideální je v takovém případě udělat v BOHO stylu celou svatbu.

Přeji krásné aprílové dny všem!

Jana_IFS