Vycházejí jednoznačně z pánského šatníku, na první dojem možná nepůsobí ani žensky ani atraktivně, ale na ten druhý určitě ano. Věřím tomu, že si k nim najde, a už i jistě našlo, cestu mnoho žen. Obzvláště pak ženy, které rády sledují a následují trendy, si nejspíš již alespoň jedny pořídily. Jelikož, jak jsem zmínila, se jedná tak trochu o vykradení pánského šatníku, je potřeba bermudám na ženském těle dopřát trochu více péče při stylingu. Když zvládnete dobře styling a zvolíte ten správný typ bermud, budete je milovat.

Stejně jako mnoho jiného, i bermudy nejsou nyní na výslunní poprvé. Když bych sáhla hodně do historie, tak samozřejmě zmíním, že prvně se bermudy objevily u královského námořnictva Royal Navy, trochu méně dávno potom v 90. letech. Nyní tedy zažívají opětovný boom a není se čemu divit. Opravdu jsou velmi pohodlné a dokážou slušet téměř každé postavě. A to díky jejich rozmanitosti ve střihu, délce, barvě, vzoru. Vhodný střih a délka prodlouží nohy, bermudy s vysokým pasem dokonce celou postavu. Pokud máte výraznější křivky, zapomeňte na výrazné barvy a vzory a držte se raději neutrálnějších barev, střihově potom vybírejte mezi těmi s puky nebo sklady.

Nosit se dají prakticky celoročně, mně osobně se líbí i k vysokým botám v hlubokém podzimu. A když píši, že se dají nosit téměř kdykoliv, napíši i to, že se dají i nosit skoro kamkoliv. Dostávám se tím k letošnímu podzimnímu trendu – nosit bermudy i do kanceláří, kde je potřeba dodržovat jistý dress code. Záležet bude jen na tom, které zvolíte, aby to korespondovalo s firemní kulturou. Zkrátka ty džínové vyměníte za méně ležérní a budete si hlídat délku. Ta správná délka, například do korporátních společností, by měla končit 1-5 cm nad kolenem. Materiál, který bude jistě splňovat kritéria byznysového outfitu by mohl být například semiš, bavlna, kůže, koženka.

Jestli pro Vás jsou (nebo po přečtení článku budou) bermudy novinkou v šatníku, kterou chcete zkusit, ale nejste si jisti, začněte tím, že si pořídíte například tmavě modré nebo černé. Pokud se nebojíte barev, jděte do toho. Pozor jen na vzory, ty už bývají v nejedné firemní kultuře příliš (například animal print).

Ač jsou bermudy svým základem něco jako kraťasy či šortky, nepatří k nim rozhodně jen tenisky. Takové bermudy toho snesou hodně a vyladit outfit do kanceláře Vám pomohou třeba podpatky nebo páskové sandály. Celý business outfit pak už jen doladíte vhodným vrškem, doplňky no a alternativa k sukni, která bude splňovat předepsaný dress code, například pro korporáty, je na světě.

Mým oblíbeným prvkem k bermudám je přiléhavý top a přes něj rozepnutá saténová či hedvábná košile s dlouhým rukávem pro teplejší dny a s velkým svetrem nebo sakem pro ty dny chladnější. Co bude ta Vaše oblíbená kombinace? A dáte bermudám šanci?

Krásné září Vám přeji!

Jana_IFS