Zima na ústupu ještě rozhodně není a navzdory tomu, že jsme tak trochu zvyklí na to, že v tomto období již vyhlížíme nové kolekce pro jaro, čteme články o barvách pro nadcházející období a tak celkově se k nám dostávají informace o nových trendech, zimní teplé oblečení ještě neuklízejme. Vždyť je teprve leden! 

No a leden je rozhodně období pro kabáty. A jestli Vás zajímá, které jsou pro tuto zimu ty nejvíce hot a trendy, čtěte dál.

I přesto, že kabáty, které jsou označovány za letošní trend, nejsou nikterak výstřední, nemůžu rozhodně souhlasit s tím, že by to byla nuda. V kurzu jsou kabáty klasické, minimalistické. Éru zvířecích printů, kostek a výrazných barev střídá střídmost.

Dlouhý hnědý – pokud chcete úplně maximálně následovat trend tak je to dlouhý, čokoládově hnědý kabát v pánském střihu a v délce long/very long.

Dlouhý černý – je ten, který se nikdy úplně nestáhnul a nestáhne do pozadí. Trendy střihem u této stálice jsou letos výrazná ramena, rovný střih a pořádná délka. Klidně až na kotníky.

Faux Fur – umělé kožešiny se vrací v jisté obměně každý rok. Letos je to v té co nejméně nápadné variantě, tedy stejně jako u kabátů, žádní leopardi, žádné výrazné barvy. Trefou do černého jsou přirozené barvy kožešin. Tedy hnědá čokoládová, oříšková, přirozené žíhání, takové, které se co nejvíce blíží realitě, vzhledu pravých kožešin. U kabátů z umělé kožešiny byla nejčastěji na přehlídkových molech vidět délka do pasu či pod zadek, čili spíše v podobě kabátku než kabátu. Ovšem ani s dlouhým nesáhnete letos vedle.

Zateplený – kromě vlněného kabátu Vás zaručeně zahřeje i ten zateplený, prošívaný. Letošní modely jsou extra měkké a zateplené. Jestli zvolíte puffy variantu, kde nebude znát ani pas a budete v něm bydlet jak ve spacáku nebo jestli si přeci jen vydefinujete siluetu za pomoci pásku, je zcela na Vás. Tento fakt, stejně jako délka puffy kabátu, není rozhodující.

Koukněte, jak všechny tyto kabáty ulici sluší.

Krásný zbytek ledna přeje Jana_IFS