Jo, jo. Ani jedno české slovo v názvu článku. A přesto jsem to tak nechala. Myslím si totiž, že tomu všichni rozumíme. Za poslední rok se o práci z domova mluví a píše více než kdy dříve. A stejně tak, jak jsme přijali a i dál přijímáme všechny nové věci této doby, určitě už všichni zaznamenali, a více či méně přijali skutečnost, že velké množství práce se přesunulo na práci z domova, která je pro někoho osvobozující, pro jiného ubíjející. A stejně tak většina přijala i teplákovou módu.

Tepláková móda?… No a proč ne? Je to přirozená reakce na dobu, ve které jsme a které bylo potřeba se, s menší či větší revoltou, uzpůsobit. Jelikož ale (a vidím to i u sebe) mají ty tepláky trochu přesah i mimo domov, je dobré dát tomu trochu toho stylu. Tím přesahem jsou, navzdory práci z domova, aktivity, kvůli kterým se musíme zvednout ze své domácí kanceláře a jet mezi lidi do civilizace.

Pokud to není vysloveně událost vyžadující převlečení se do patřičného outfitu, jaký si situace nebo místo žádají, je pohodlné, rychlé a dnes už i trendy zůstat v té samé teplákovce, či teplácích samotných, které na sobě máme doma. Avšak v takovém případě se přimlouvám, aby se tomu dodal styl. Je to snadné a řeknu Vám jak na to.

Trh se velice rychle přizpůsobil a tak teplákovina proplétá všechny kolekce oděvních domů a řetězců napříč ročními obdobími. A že se nám stihla vystřídat už všechna roční období, to víme všichni velmi dobře. Teplákovina se stala vyhledávaným oblečením i u nesportovců a pokud ji správně doladíme doplňky, nemusí tepláková souprava nutně znamenat, že se jde sportovat.

Zkuste proto svůj teplákový úbor dozdobit ne nevýznamnými  drobnými doplňky, které udělají velký kus práce. Stačí hodinky, náramky, drobné šperky jako jako jsou prstýnky, řetízky. Vykasané rukávy jsou také dobrým drobným tipem jak vylepšit každou mikinu. Tepláková souprava nabude městského stylu, když přes ni oblékneme kabát, koženou bundu nebo trenčkotový plášť, pokud mimo městský batoh, který se samozřejmě nabízí, vezmete přes rameno vhodnou kabelku a nebo ledvinku, která si také stále drží své místo vysoko v pomyslném žebříčku oblíbenosti. Na co určitě doporučuji nezapomínat a nepodceňovat (a to v žádném outfitu) jsou boty. Tepláky dávají prostoru, pro volbu bot, mnoho. Pominu-li extrém, (který by byl snad tolerován například v New Yorku a na tamních ulicích by zůstal nejspíš i nepovšimnut, avšak u nás na to nejsme zvyklí a nositelka by byla “zatčena módní policií”), v podobě vysokých podpatků, nabízejí se samozřejmě tenisky, vysoké šněrovací boty typu Martens, farmářské kotníkové boty tak jak je známe například v podobě od značky Timberland, případně nízké kotníkové holiny.

Tak co? Už vidíte svůj jarní teplákový outfit s přesahem mimo domácí židli u notebooku?

Přeji krásné dubnové dny.

Jana_IFS