Přesně dvě odpoledne mi stačily k tomu, abych si sundala kozačky a teplý kabát a vzala na sebe sako a baleríny na holou nohu. Samozřejmě ne zatím na dlouho, byla to jen taková procházka a krátká schůzka, ale nebude trvat dlouho a kozačky uklidím úplně.

S velkou radostí jsem sáhla po veselých a světlých barvách od nude, přes pudrově růžovou až k výrazné červeno-oranžové. Pomalu se přibližuje ta část roku, kdy ráno bývá chladno, ale po obědě se teploty docela vyšplhají a je krásně. Ale prozatím jen na sluníčku. Ve stínu je stále chladno a po 16. hodině ještě o něco více. Tyto přechodné týdny se dobře vyřeší vrstvením Vašeho outfitu. Ideální jsou proto šály, šátky, o něco méně teplý kabát či rovnou klasický trenchcoat a pod něj sako nebo džínová bunda.

 

Zmínila jsem trenchcoat. U něj bych se pozastavila. Pokud budete chtít následovat trendy tak v roce 2019 bude nejlepší mít ho v béžové barvě. Či nejrůznějších odstínech béžové až po hnědou, skořicovou. Ikonický trenchcoat je ten od Burberry a právě tato značka, na nyní skončených fashion weeks, předvedla v béžové celou svou kolekci pro jaro/léto 2019. Americký Vogue tuto kolekci označil za možný manifest poukazující na přílišné odhalování našich životů na sociálních sítích, které jde často „až na kůži“. Ať už tomu skutečně tak je, či ne, podle reakcí na kolekci lze soudit, že béžová bude na jaře udávat jeden z hlavních směrů.

Jisté ale je, že “trenčkotový” kabát budou nabízet v cenově dostupnějších variantách i jiné obchodní domy a oděvní řetězce. A bez ohledu na trend – mít trenčkotový kabát na jaro je dobrá věc. Nositelná téměř kdykoliv, kdekoliv, k čemukoliv. A koneckonců pokud se Vám nelíbí béžová, nevadí. Pořiďte si ho ve Vaší oblíbené barvě. Tuším, že bude z čeho vybírat.

Přeji hezké dny všem!

Jana_IFS