Není už na co čekat. Trendy pro letošní sezónu byly představeny, v řetězcích i buticích zboží vyskládáno, no a k úklidu šatníku, v rámci příprav na jaro, jsem Vás již také vyzývala. Kdo ještě nestihl, můžeme se na to podívat společně.

 

A teď se pojďme podívat jaké trendy na nás letos čekají. Oděvní průmysl se zpomaluje, a tak není divu, že mnoho trendů pro letošní rok vychází, či se rovnou opakuje, z loňska. Což je dobrá zpráva, pokud řešíme udržitelnost a výdaje za parádu. Asi úplně nejjasnějším vzkazem z fashion weeks je denim. Dokonce se rok 2023, stran módy, začal nazývat rokem denimu. Letos, ani pokud budete v denimu od hlavy k patě, nebudete divná. Denim se bude nosit i na kabelkách a botách. A džínová sukně s džínovou košilí? No, proč ne!

Trendy, které možná máte již z předešlé sezóny, a na výsluní nadále zůstávají, jsou transparentní materiály. Poté, co jsem viděla fotky z módních přehlídek, například Balmain, Fendi nebo Burberry, mám dojem, že míra transparentnosti nemá hranic a bude to tedy jen a jen na Vás. Pokud se vůbec necítíte na průhledné oblečení, pofrčí i například lodičky s průhledným podpatkem.

A pokud Vám teď budu tvrdit, že si letos mezi trendy najde každý to své, věřte mi to. Jelikož z materiálů se můžete sympaticky zahalit do kůže, koženky, krajky, sametu i saténu. Pro ty z Vás, kdo mají rádi výraznější pojetí trendu, nejeden módní dům představil ve své kolekci 3D květiny (například Prada), pozůstatek z loňského ombre efektu jsou akvarely, dále nás budou bavit třásně a háčkované prvky.

Střih, který jsme začali vnímat již loni a letos přeroste do masovějšího pojetí, je nízký pas a to jak u kalhot, tak u sukní. Sukně se letos budou nosit pouzdrové, nejvíc trendy bude ta s rozparkem až do půlky stehen. Kdo nemá rád sukně, možná najde zalíbení v Y2K cargo kalhotách, tzv. kapsáčích. Cropped bundy, které jen prohlubují módu crop topů z let předešlých, a také patří do žhavých trendů, budou nositelnější pro nejednu ženu ve variantě přes over size košili či svetr.

A teď Vás možná napadá: Ale co barvy? Tady jsou alespoň některé. Jasnou nadvládou budou pastelové barvy – limetková, levandulová, baby blue, baby pink. Dále to bude stříbrná, o té se letos mluví jako o nové černé. Začlenit ji můžete i do denního nošení. A nemohu nezmínit béžovou, bílou, kobaltově modrou, sytě žlutou. Barvou roku byla vyhlášena Viva Magenta. Trendy, a zároveň k nepřehlédnutí, budete ve flitrech a metalickém odlesku, stejně tak jako byly nepřehlédnutelné kolekce, které představili Chanel, Gucci, Michael Kors.

No řekněte, kdo by si letos nenašel to své?!

Mějte se krásně, Jana_IFS