Říkali mi to už na prahu dospělosti, možná i trochu dříve. Že svět není černobílý, že lidé nejsou jen dobří nebo špatní. Bývala jsem, a dnes, s trochu obroušenými hranami jak stárnu a snad i moudřím, stále vlastně jsem, v mnoha ohledech, docela radikální. Mám ráda, když jsou věci jednoduše dány. Černý nebo bílý.

Jasně, většinou to tak samozřejmě není, život je neustálý kompromis. Ještě že v mé lásce k černé a bílé barvě kompromisů netřeba. Miluji tu kombinaci. Je to čisté, jasné, navždy elegantní, snadno definovatelné spojení. Karl Lagerfeld je pro mne ten první, který mne napadne při myšlence na černobílé spojení.

Pamatuji se na ten moment, kdy jsem poprvé viděla fotky Karla Lagerfelda. Byly součástí článku o něm v jednom lifestylovém časopisu. Je to opravdu velmi velmi dávno. Připadal mi “divnej”, ale děsně se mi líbilo jeho černobílé oblečení, dnes bych řekla určitě uniforma, image. Ta uniforma, ta černobílá kombinace se mi zdála krásná a geniální. Stejně jako se mi vždycky zdály geniální malé černé s bílými perlami, klasické černé konversky a nebo třeba muži ve smokingu.

 

 

Dnešní svůj outfit jsem fotila s velkou radostí. A radost mám i z toho, že tyhle věci od Karla Lagerfelda byla dobrá koupě, že jsou to ty věci, které ač nejsou hitem sezóny, trendem jednoho roku, jsou stálice v mé šatní skříni. A navíc – jsou v těch barvách, které k sobě mají tak daleko a blízko zároveň. V barvách mně tolik milých. Černá Bílá.

A jaká barva či barevná kombinace je ta Vaše nej? Ať je to barva jakákoliv, neřešte jestli je IN nebo ne. Prostě ji noste! Kdyby všechno bylo takhle jednoduché a prosté!

Přeji hezké a nekomplikované dny všem.

Jana_IFS