Patřím k těch, které spojují vzor puntíku téměř automaticky s módní návrhářkou Carolinou Herrera. Ta puntíkový vzor používala v 80. a 90. letech na většině svých šatů. Tato léta ale zdaleka nejsou těmi časy, kdy se objevily puntíky poprvé. Jejich zrození patří létům 30. Ve 30. letech byl puntíkový vzor nebo-li “polka dots” velký boom. Kdo chtěl být IN, byl v puntíku. V těchto letech byly oblíbené nejvíce bílé puntíky na černém či modrém podkladu a nechyběly v šatníku například Eleanor Rooseveltové.

O něco později, v letech 50. se dostaly do obliby bílo červené puntíkované vzory. A ty, když oblékla například Marylin Monroe, byly téměř až neodolatelné. A pokud jde o tento nadčasový vzor tak nemohu nezmínit módní dům Christian Dior a taktéž pozdní 50. léta.

U puntíku tedy rozhodně platí, že je nadčasový. Kromě zmíněných 30., 50. a pozdních 60. let, kdy puntík vévodil popartu, předvedli návrháři Dolce Gabbana puntík v černobílé variantě ve své nové kolekci pro jaro/léto 2019.

A když jsem si byla před pár dny pro inspiraci pro blog a podívat se, kde už začaly výprodeje, byl puntík prostě všude. A na všem. Šaty, sukně, halenky, boty, šátky. A pokud budete na pochybách, zda se hodí i do vyšší společnosti a tudíž třeba na společenské šaty, pak mi věřte, že ano. Obzvláště v černobílé kombinaci. Česká Vogue dokonce zmiňuje puntík jako jeden z 5 super tipů v čem vyrazit letos jako host na svatbu. Tak pokud Vás letos nějaké pozvání na svatbu čeká, vezměte puntík s sebou. Budete krásná, svěží a trendy.

Přeji krásný začátek léta všem!

Jana_IFS