5 módních trendů, které si musíte pořídit, 5 zaručených módních tipů pro nadcházející sezónu, které Vám nesmí doma chybět,…..Takhle nějak ty články v časopisech začínají, že? Trendy odprezentované přesně na tom správném typu postavy (v tom lepším případě). Abyste nepochybovala, že to nelze nemít. (budu s dovolením dnes své psaní adresovat ženám, mužů se toto týká podstatně méně). Až sem je to v pořádku. Tohle je cílem a pokud Vás to přiměje uvažovat, že si koupíte právě toto, protože to prostě vypadá skvěle, odvedl někdo dobrou práci.

Ovšem než uděláte další krok, je potřeba umět nebo se naučit jakéhosi filtrování. Umět si pro sebe vyhodnotit jestli je to pro mne. Jestli se mi to jen  nelíbí, aniž bych to kdy oblékla. Často vídám ve skříních klientek věci, o kterých samy říkají, že se jim to děsně líbilo, ale nakonec to není jejich šálek. Takové věci mají potom velmi často ještě i visačku, když se jich klientka zbavuje. (nejčastěji je to barva, na kterou nemají nakonec odvahu)

Je potřeba se krátce zamyslet, zda jste typově podobná ženě, na které Vás oblečení zaujalo. Jestli je šance, že to budete nosit nebo se necháte jen vláčet utkvělou představou, že trend je trend a nemít ho znamená módě nerozumět.

Je to vlastně podobné jako s nákupy ve výprodeji. Tam jen místo podlehnutí pokušení mít trendy věci, se rádo podléhá lákavé ceně.

Může se stát, že pokud budete trend brát jako diktát co mít, nemuselo by to vždy dopadnout dobře. Ve výsledku to může znamenat značné zklamání, že to není ono. Proč? Protože každá jsme jiná, každé sluší jiné střihy, vzory, výstřihy, barvy, délky. Každá má své přednosti i nedostatky někde jinde. Mezitím co jedna má široká ramena a potřebuje na ně neupozorňovat, druhá s chlapeckou postavou dohání siluetu právě například nabíranými rukávy.

A takhle má móda sloužit a pomáhat. Vypadat lépe je cítit se lépe.

A proto nelze brát trendy jako univerzální tip, který bude vždy a všude a hlavně na každém fungovat. Berte nabídnuté trendy jako takovou kuchařku plnou receptů. Taky nebudete vařit a jíst vše jen proto, že to někdo takto sepsal, aniž by Vám základní surovina z receptu chutnala.

Není trendy být vždy trendy a mnohem mnohem lepší je nosit co Vám sluší než to co bylo stanoveno trendem. I proto mám na sobě dnes právě tento outfit. Outfit, ve kterém nic nepodléhá aktuálnímu trendu.

Přeji krásné dny všem!

Jana_IFS