Mercedes-Benz Prague Fashion Weekem Praha ukazuje, že drží krok s módními trendy, které se na nás pravidelně hrnou ze světových fashion weeků. MBPFW je součástí mezinárodní sítě fashion weeků, které se konají pod záštitou Mercedes-Benz a nadšenci do módy se na tento týden vždy těší, mnozí i řádně chystají, aby se nejen podívali, ale i ukázali.

Letos se hlavním eventovým prostorem stala Chuchle, tedy možná o něco odlehlejší místo, ovšem zvoleno bylo, dle mého, skvěle a milovníky módy jistě tato vzdálenost od centra metropole nemohla odradit. Prostory velké sázkové haly ožily v duchu jarních oslav módy. Atmosféra byla umocněna i faktem, že se tím naskytla možnost dostat se do prostor, které jinak nejsou běžně veřejnosti dostupné.

 

Já osobně jsem si nenechala ujít módní přehlídku Michaela Kováčika. Ten svou přehlídkou zakončoval sobotní den. Kolekce, kterou nazval YEAR X, byla desátou sezonou tohoto úspěšného návrháře, který pochází ze Slovenska, avšak žije a tvoří v Praze.

Dámský i pánský oblek, elegantní kalhoty, krásná saka, to vše a v nositelné variantě bylo v sobotu k vidění. Nositelnosti této kolekce nahrává i fakt, že se celá nesla v duchu černé, bílé, béžové a červené barvy. Dominantním doplňkem této minimalistické kolekce byly maxi kabelky, jak můžete vidět na fotkách (z přehlídky Michaela Kováčika), provázející tento blog.

Značku Michaela Kováčika charakterizuje jednoduchost, minimalismus a elegance. Sám o své tvorbě říká, že spojuje pohodlí a ženskost a jeho kolekce jsou vždy nadčasové a nepodléhají trendům.

A já mohu potvrdit, že to splnila jeho kolekce YEAR X absolutně.

Přeji krásný duben a užívejte si jaro!

Jana_IFS