Více a větší. Tak to letos je a bude vypadat se šperky. Šperky, které působí jako jasný prvoplán a extrém. Šperky takové, které budou dominantním prvkem a hlavní myšlenkou celého outfitu. Řeč je hlavně o masivních zlatých náhrdelnících, náramcích a náušnicích v duchu módní značky Schiaparelli, pro kterou jsou výrazné šperky typické.

Zdobit se maximalistickými náhrdelníky a nebo náušnicemi či náramky je opět trend, který se nám dostával pod kůži již minimálně od loňského roku a letos dosáhne maxima. A to i doslovně. Náušnice až na ramena, náramky, které do rukávu neschováte, náhrdelníky co zakryjí celý dekolt.

Ač jsou takových kolekcí plné módní domy “vysoké módy”, bylo jen otázkou času, kdy se tyto, někdy až surrealistické, šperky dostanou i do běžných řetězců a budou součástí mainstreamové módy. A o to se postaral primárně španělský řetězec Zara.

Tento chunky trend si osvojila dokonce britská princezna Kate. Náušnice ze Zary, které měla na předávání filmových cen, se následně ihned vyprodaly. Pokud takové náušnice nejsou nic pro Vás, co takhle navléknout masivní prsteny? Na přehlídkách se často objevovaly prsteny pečetní.

Pokud nejste úplně extrémistka a chcete chunky šperky zakomponovat do denního stylingu, doporučuji vsadit ale jen na jedno místo. Tedy, rozhodnete-li se pro maxi náušnice, v takovém případě ponechejte nahý dekolt. Nebo si ozdobte masivně zápěstí, ale ostatní šperky nechte doma. Určitě však nekombinujte chunky šperky s tenkými řetízky a jinými minimalistickými šperky.

Tyto maxi šperky zcela určitě (stejně jako nejeden trend v podobě oblečení) nejsou pro každého. Nejen z pohledu Vašeho vkusu. Svým způsobem je to trochu extrém – vzít si náušnice až na ramena. A tak, i když se mi to líbí, vyžaduje to mít jisté sebevědomí. A pokud si libujete v asymetrii, vezměte si jen jednu náušnici a uzpůsobte tomu účes. Důležité je, aby Vás to bavilo.

Nebojte se zkusit něco nového. Třeba tím objevíte tu část Vaší osobnosti, která se doposud schovávala. Ať už otestujete jakoukoliv variantu, jako nositelka takových šperků však musíte počítat s tím, že na sebe budete strhávat pozornost a dost možná se nejedna konverzace začne právě řečí o Vašem šperku. Tak co říkáte? Bude to pro Vás výhoda navázat třeba takto řeč?

Přeji Vám krásný duben!

Jana_IFS